Support Our School Farm
Fresh beef - including steaks, roasts, and burgers - plus honey, mums, eggs, student projects, and more will be available for sale.
You won't find fresher, more local beef than this - raised by students and community members right at the school farm!
Help us pay our feed bills! All proceeds go back into the farm!
Bones for Broth: Cost per pound ($1.99); Avg. Price per package ($4.96)
Brisket: Cost per pound ($7.99); Avg. Price per package ($37.55)
Flank Steak: Cost per pound ($12.99); Avg. Price per package ($23.70)
Flat Iron: Cost per pound ($11.99); Avg. Price per package ($8.35)
Hamburger: Cost per pound ($5.99); Avg. Price per package ($5.99)
Liver: Cost per pound ($2.00); Avg. Price per package ($1.76)
Porterhouse: Cost per pound ($17.99); Avg. Price per package ($21.29)
Ribeye: Cost per pound ($19.99); Avg. Price per package ($19.99)
Skirt Steak: Cost per pound ($7.99); Avg. Price per package ($13.99)
Suet: Cost per pound ($5.00); Avg. Price per package ($5.00)
T-Bones: Cost per pound ($17.49); Avg. Price per package ($16.09)
Tenderloin: Cost per pound ($23.99); Avg. Price per package ($16.15)
Top Sirloin: Cost per pound ($11.99); Avg. Price per package ($14.68)
NY Strip: Cost per pound ($18.99); Avg. Price per package ($14.10)
Tip Roast: Cost per pound ($6.99); Avg. Price per package ($9.86)
Top Round Roast: Cost per pound ($5.99); Avg. Price per package ($45.91)
Rib Slabs: Cost per pound ($5.49); Avg. Price per package ($11.37)
Chuck Roast: Cost per pound ($6.59); Avg. Price per package ($19.77)
Rump Roast: Cost per pound ($6.99); Avg. Price per package ($20.97)
Meaty Soup Bones: Cost per pound ($5.49); Avg. Price per package ($8.20)
Tongue: Cost per pound ($2.99); Avg. Price per package ($7.16)
Heart: Cost per pound ($2.99); Avg. Price per package ($14.87)
Prime Rib Roast: Cost per pound ($13.99); Avg. Price per package ($79.84)
Hot Dogs: Cost per pound ($6.99); Avg. Price per package ($6.99)
Ring Bologna: Cost per pound ($6.99); Avg. Price per package ($6.99)
|